کارتریج در پرینتر ها در اصل همان مخزن جوهر است که پرینتر با کمک آن تصاویر و متن های شما را چاپ میکند.

هنگامی که پرینتر شما درگر به خوبی گذشته متون و تصاویر را چاپ نمیکند و از کیفیت آن ها به شدت کم میکند اولین احتمالی که باید در نظر بگیرید، تمام شدن کارتریج است.

کارتریج در اصل محل قرار گیری جوهر، هر پرینتر است.

اما در زمان خرید شما ابتدا باید چند سوال را از خودتان بپرسید

به عنوان مثال” شما از پرینتر خود برای پرینت چه چیزی استفاده میکنید تصاویر یا متون؟، آیا تصاویر رنگی میخواهید پرینت کنید؟، پرینتر شما لیزری است یا جوهر افشان؟، بودجه شما چقدر است؟، تا چه مدت از این کارتریج میتوانید استفاده میکنید و غیره”

بعد از دانستن این جواب ها باید به چند نکته دیگر توجه کنید :

۱-جوهری که میخواهید استفاده کنید باید با کارتریج و پرینتر شما سازگار باشد. شما با چک کردن اطلاعات پرینتر و چک کردن آن ها با اطلاعات روی کارتریج میتوانید از این امر مطمئن شوید.

برای این کار قسمت manufactor part number و روی کارتریج را چک کنید. با این اعداد و یک سرچ ساده در اینترنت اطلاعات دقیق کارتریج پرینتر خود را به دست خواهید آورد.

۲- چنانچه پرینتر شما لیزری باشد از جوهر خشک استفاده میکند نه جوهر مایع معمول.

۳- تعداد و کیفیت چاپ کاغذ را در انتخاب کارتریج چک کنید.

۴- جوهر سیاه معمولی از جوهر های دیگر ارزان تر است پس اگر قصد چاپ کردن فقط متون ساده را دارید، جوهر مشکی ساده مقرون به صرفه ترین انتخاب شما خواهد بود.

همچنین جوهر سیاه عادی به صرفه تر از جوهر سیاه مخصوص چاپ رنگی است.

۵- دقت شود که اگر پرینتر شما توانایی چاپ تنها تصاویر سیاه و سفید را دارد با خرید جوهر سیاه عادی میتوانید در هزینه های خود به میزان زیادی صرفه جویی کنید.

۶- اگر شما از دسته افراد دوستدار محیط زیست هستید جوهر های مناسب شما وجود دارد که به سادگی قابل بازیافت هستند و تهیه آنها نیز ساده است.

۷- کارتریج برخی پرینتر ها بسیار گران هستند و در کمال تعجب به صرفه تر است که یک پرینتر با مدل جدید تر تهیه کنید زیرا اختلاف قیمت آنها بسیار کم است.

۸- در پرینتر های جوهر افشان کارتریج مخصوص پرینت عکس وجود دارد، پس چنانچه قصد پرینت عکس با کیفیت را دارید میتوانید از این کارتریج ها استفاده کنید.

البته چنانچه قصد چاپ عکس دارید پرینتر های لیزری با کارتریج لیزری و جوهر خشک بسیار مناسب تر خواهند بود.

۹- چنانچه کارتریج شما توانایی شارژ دارد و تونر آن نیز یافت میشود صرفه اقتصادی با شارژ کردن آن است اما دقت کنید که شارژ کردن کارتریج تنها پر کردن تونر نیست، یک کارتریج شامل قطعات مختلف دیگری نیز هست که باید از سالم بودن قطعات آن اطمینان حاصل کنید

با توجه به این نکات شما قادر خواهید بود کارتریج مناسب پرینتر خود را تهیه فرمایید و در صورتی که نیاز به مشاوره جهت خرید کارتریج یا تعمیر آن را دارید می توانید از تخصص کارشناسان توماکس بهره ببرید. کافی است با توماکس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *