راهنمای خرید دستگاه فتوکپی

راهنمای خرید دستگاه فتوکپی، دستگاه کپی یکی از مهم ترین دستگاه های موجود در هر اداره و سازمان است. از همین رو با توجه با روند کاری اداره یا سازمان باید نسبت به انتخاب دستگاه کپی مناسب اقدام کرد تا علاوه بر افزایش کارایی، با انتخاب درست از خرابی مداوم دستگاه و اختلال در روند کاری جلوگیری کرد.

به همین دلیل لازم است پیش از خرید دستگاه فتوکپی اطلاعات کافی برای خرید آن ها به دست آورید. به طور کلی دستگاه های کپی به جهت ظاهری یکسان بوده اما به جهت کارایی متفاوت هستند.

دسته بندی دستگاه فتوکپی

دستگاه های فتوکپی به چهار گروه ذیل دسته بندی میشود:

low level : دستگاه های رومیزی که کاربرد آنها بیشتر جهت بنگاه های معاملاتی, دفاتر ثبت اسناد و سایر دفاتر درآمدزا مورد استفاده قرار میگیرد.

midel level : دستگاه های سرعت متوسط که کاربرد آنها بیشتر جهت مدارس, شرکت ها که تعداد کپی روزانه و ماهانه متوسط از ۱ برگ تا ۲ طرف از برگ وارونه مورد استفاده قرار میگیرد.

high level : دستگاه های سرعت بالا که جهت کارهای با تیراژ زیاد که متوسط روزانه و ماهانه بین ۳هزار تا ۲۰هزار برگ دارند استفاده می شود مانند انتشارات و کانر غنی و برخی از مراکز آموزشی.  

super high level : دستگاه های فتوکپی سرعت بالای صنعتی که میانگین فعالیت روزانه از تعداد برگ ۱۰هزار تا ۱۰۰هزار برگ دارند استفاده می شود. مانند مراکز تکثیر کتاب و برخی از دفاترهای فنی.

در هنگام خرید دستگاه فتوکپی باید به چهار نکته مهم ذیل توجه داشت:

  • تعداد کپی روزانه و ماهیانه به طور متوسط دستگاه فتوکپی
  • هزینه تمام شده هر برگ کپی
  • قابلیت های هر دستگاه
  • در دسترس بودن قطعات مصرفی و خدمات پس از فروش
  • بودجه ای که برای خرید دستگاه کپی در نظر گرفته اید

از همین رو با شناخت کامل کلاس انواع دستگاه ها و فتوکپی و نیاز مجموعه می توانید به انتخاب صحیح دستگاه فتوکپی بپردازید.

قابلیت های دستگاه فتوکپی

راهنمای خرید دستگاه فتوکپی، در ابتدا خرید و انتخاب دستگاه فتوکپی باید مشخص کنید که دستگاه کپی همه کاره نیاز خواهید داشت یا خیر. قابلیت های ویژه ای که در بعضی از دستگاه های فتوکپی قرار دارد عبارت است از پرینتر، اسکنر و فکس میباشد که باید در ابتدا مشخص نماید قرار است دستگاه انتخابی چه فعالیتی انجام دهد و نیاز شما را رفع کند.

همچنین یکی از مواردی که در هنگام خرید دستگاه فتوکپی لازم است که به آن دقت کنید توانایی ایجاد کپی رنگی است که آیا مجموعه شما به این ویژگی نیاز دارد یا خیر.

وجود قابلیت های ویژه همچون اسکنر، فتوکپی و چاپ رنگی باعث افزایش قیمت دستگاه فتوکپی خواهد شد اما با وجود یک دستگاه فتوکپی چند کاره می توانید در هزینه خرید اسکنر، پرینتر و فکس جداگانه صرفه جویی کنید.

سرعت دستگاه فتوکپی

یکی از مهم ترین مباحث افزایش کارایی و اثر بخشی کارمندان استفاده بهینه زمان آنها در مجموعه ها و سازمان های مختلف میباشد.

انتخاب مناسب دستگاه های فتوکپی نیز یکی از مواردی است که باید هزینه سرعت کپی را در برابر هزینه منتظر ماندن کارمندان محاسبه کنید.

سرعت کپی به معنای سرعت دستگاه برای ایجاد کپی و اسکن سند اصلی است. توانایی کاغذ در هر دستگاه از سینی ای که کاغذ را نگه می دارد متغیر است. شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که می خواهید سینی متعددی داشته باشید یا به دنبال سینی ای هستید که می تواند خود را با اندازه های مختلف کاغذ هماهنگ کند.

پر کردن مجدد و تطبیق دوباره سینی دستگاه برای کارمندان زمانبر خواهد بود.  فیدرهای اتوماتیک اسناد به کارمندان اجازه می دهد صفحات متعددی را بدون باز کردن درب دستگاه، برداشتن صفحه کپی شده و جایگزین کردن آن با کاغذ جدید، کپی کنند. این موضوع به معنای صرفه جویی در زمان است. بیشتر فیدرهای اتوماتیک، کاغذ را بر می گردانند و صفحه دیگر را کپی می کنند.راهنمای خرید دستگاه فتوکپی

راهنمای خرید دستگاه فتوکپی

راهنمای خرید دستگاه فتوکپی

امنیت دستگاه فتوکپی

بعضی از دستگاه های فتوکپی این قابلیت را به شما میدهد که کارمندان را ملزم می کند قبل از کپی گرفتن، کد هویتی خود را وارد کنند.

اینکار به شما اجازه خواهد داد هزینه های دستگاه کپی را بر اساس دپارتمان یا کارمندان تقسیم کنید. همچنین شما می توانید دستگاه کپی را به گونه ای تنظیم کنید که کار با آن به کد شغلی یا کد مشتری نیاز داشته باشد.

اینکار می تواند هزینه ها را مشخص تر کند. اگر نگران امنیت دفتر خود هستید، می توانید دستگاه کپی را به گونه ای تنظیم کنید که اطلاعات هیچ سند کپی شده ای را در خود نگه ندارد.

حجم کاست و سایز برگه ها در دستگاه فتوکپی

نکته دیگری که پیش از تهیه دستگاه می بایست مدنظر قرار گیرد سایزهایی (سایز برگ) است که دستگاه از آنها پشتیبانی می کند.

باید مشخص نمائید که برای فعایلت خود چه سایز برگه ای نیاز خواهید داشت و آیا دستگاه مد نظر سایز برگه مورد نظر را پشتیبانی میکند یا خیر.

قابلیت بزرگ نمایی و کوچک نمایی تصویر و اسناد

راهنمای خرید دستگاه فتوکپی، اگر قابلیت بزرگ نمایی و کوچک نمایی اسناد و مدارک توسط دستگاه فتوکپی برای شما مهم است بهتر است پیش از خرید دستگاه کپی، به بودن این قابلیت در دستگاه توجه نمایید.

در اینصورت بررسی نمایید که دستگاه تا چه اندازه می تواند اسناد شما را کوچکتر یا بزرگتر نماید.

خرید دستگاه های استوک و دست دوم فتوکپی

در صورتی که قصد خرید دستگاه استوک و دست دوم فتوکپی را دارید بررسی مواردی همچون تاریخ ساخت،  قابلیت ها و تمیزی دستگاه در قیمت و انتخاب دستگاه موثر می باشد. دستگاه های فتوکپی استوک و دست دوم طبق نرخ بازار با اختلافاتی بالا و پایین و به صورت توافقی خرید وفروش می شوند.

تعمیرات تخصصی انواع دستگاه فتوکپی در اصفهان

یکی از مهم ترین موارد در تعمیر دستگاه فتوکپی انتخاب مجموعه معتبر و متخصص در این زمینه میباشد.

تعمیرات انواع دستگاه فتوکپی در توماکس (ارایه دهنده خدمات اتوماسیون و ماشین های اداری) و به کمک متخصصین توانای این مجموعه انجام می شود. توانمندی متخصصین ما در کنار تجربه و دانش آن ها موجب ارائه ی خدماتی متمایز در این مجموعه گشته است.

یکی از مهم ترین مزیت های مجموعه توماکس امکان ثبت آنلاین سفارشات میباشد و در هر زمان شما می توانید نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید. امکان ارائه ی خدمات سرویس در محل و سرویس در مرکز نیز در مجموعه توماکس فراهم گشته است.

این نکته را توجه داشته باشید که عدم انتخاب یک مرکز معتبر برای تعمیر دستگاه فتوکپی امکان آسیب و دستکاری در دستگاه را افزایش خواهد داد و امکان بازیابی و بهبود برای همیشه از بین خواهد رفت.

لذا توصیه می کنیم قبل از مراجعه به هر یک از مراکز تعمیر دستگاه کپی از معتبر بودن و مجاز بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *