راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور دستگاه است مبتنی بر لامپ و عدسی که تصاویر ورودی به خود را از منابع مختلف مانند کامپیوتر، دوربینهای فیلمبرداری و غیره دریافت و پس از پردازش آن، بر روی پرده نمایش با بزرگنمایی قابل توجهی منعکس می کند. این بزرگنمایی بستگی به لنز و فاصله ویدئو پروژکتور از پرده نمایش خواهد داشت.

تصاویر پخش شده توسط ویدئو پروژکتور کاربرد های زیادی مانند درون کلاس درس، سمینار ها ، سینماها و غیره دارد.

در هنگام خرید ویدئو پروژکتور با برند ها، مدل ها و مشخصات فنی مختلفی مواجه میشوید که ممکن است انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب را برای شما مشکل کند.

در هنگام خرید ویدئو پروژکتور در ابتدا چند سوال را از خود بپرسید به عنوان مثال ” برای چه کاربردی ویدئو پروژکتور را تهیه میکنید؟، میخواهید از ویدئو پروژکتور در چه محیطی استفاده کنید؟، آیا در فضای باز میخواهید از ویدئو پروژکتور استفاده کنید؟، در هنگام پخش جزئیات تصاویر چقدر برای شما مهم هستند؟، چه دستگاهی قرار است به ویدئو پروژکتور وصل شود و خروجی تصویری آن دستگاه چیست؟، بودجه شما چقدر است و غیره”

بعد از پاسخ به سوالات شما خواهید دانست دقیقا چه نوع ویدئو پروژکتوری میخواهید، حال نوبت انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب کاربرد شماست.

در هنگام خرید ویدئو پروژکتور به چند مورد باید دقت کنید:

تکنولوژی ساخت:

سه نوع تکنولوژی مختلف در ساخت ویدئو پروژکتور ها وجود دارد و هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند، در نتیجه قبل از خرید به نوع تکنولوژی بکار رفته در ویدئو پروژکتور دقت کنید.

روشنایی:

یکی از مهمترین فاکتور های ویدئو پروژکتور ها درجه روشنایی آنها است. اگر بخواهید پروژکتوری را در محیط باز و نور روز استفاده کنید بدیهی است که پروژکتوری با درجه نور بالاتر احتیاج خواهید داشت.

کنتراست:

کنتراست فاصله بین تیره ترین و روشن ترین رنگ یک تصویر است. هر چه کنتراست بالاتر باشد کیفیت تصویر نیز بالاتر است.

رزولوشن:

رزولوشن تعداد پیکسل هایی است که یک ویدیوپروژکتور  میتواند روی یک سطح نمایش دهد.

هر چه رزولوشن یک ویدئو پروژکتور بالاتر باشد کیفیت تصویر خروجی نیز بالاتر خواهد بود.

درگاه ها ورودی و خروجی:

یک ویدئو پروژکتور درگاه های ورودی و خروجی  مختلفی دارد که در زمان خرید باید با توجه به نیاز خودتان باید ویدئو پروژکتوری با درگاه های مناسب تهیه کنید.

به عنوان مثال لب تاپ شما که میخواهید به ویدئو پروژکتور وصل کنید چه درگاه تصویری دارد. اگر خورجی آن کابل اچ دی ام آی است باید ویدئو پروزکتور شما توانایی پشتیبانی از این درگاه را داشته باشد.

عمر مفید لامپ پخش تصاویر و قطعات:

در هنگام خرید ویدئوپروژکتور طول عمر قطعات بسیار مهم است زیرا دستگاه با طول عمر قطعات بیشتر مقرون به صرفه تر خواهد بود.

شرکت سازنده و خدمات پس از فروش:

مانند هر وسیله دیگری شرکت سازنده برند ساخت به شما کمک میکند که کیفیت کلی یک محصول را تخمین بزنید.

از این نکات مهم تر گارانتی و خدمات پس از فروش ویدئو پروژکتور است. چنانچه ویدئو پروژکتور شما دچار مشکل شود چنانچه قطعات و علم تعمیر آن موجود نباشد به مشکل بزرگی برخواهید خورد.

با در نظر گرفتن این نکات شما میتوانید ویدئو پروژکتور مناسب خود را خریداری نمایید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *